На Св. Наум во Попова Шапка

image

 На Св. Наум во Попова Шапка

 На 03.07.2021 год. кога го чествуваме споменот на Св. Наум Охридскиот Чудотворец, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, заедно со МитрополитотТетовско-гостиварски господин Јосиф,  на Попова Шапка, во храмот кој е  посветен

на овој голем светител отслужи Света Архиерејска Литургија по која го благослови и празничниот леб.