Свечена Академија во Свети Николе

image

Свечена Академија во Свети Николе

На 17.12.2021 год. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион присуствуваше на Свечената Академија во чест на заштитникот и патронот на градот Свети Николе, Свети Николај Мирликијски Чудотворец, на свечената академија општина Свети Николе додели плакета „Свети Николај“ на Православната Брегалничка Епархија, а ја прими Неговото

Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион и ги поздрави присутните гости.