Собор на Пресвета Богородица - 2 ден Божик

image

Собор на Пресвета Богородица - 2 ден Божик во Кочани

На 08.01.2022 год. кога Светата Православна Црква го празнува Соборот на Пресвета Богородица - 2 ден Божик,  Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на свештенослужители од Брегалничката Епархија, отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот „Свети Вмч. Георгиј“ во Кочани. На крајот од Литургијата

Митрополитот го поздрави верниот народ со радосниот поздрав Христос се роди! - Навистина се роди!