Празнична Вечерна во Лесновската обител

image

Празнична Вечерна во Лесновската обител

На 11.01.2022 год. во навечерието на празникот на Светиот Гаврил Светогорец, Епископ Велички и новиот Лесновски Чудотворец,  Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на свештенослужители од Брегалничката Епархија, отслужи Празнична Вечерна богослужба во

Лесновската обител. На крајот од вечерната богослужба го благослови петолебието и одржа содржајна беседа