Сослужување со Епископот Будимски г. Лукијан во Лесновската Обител

image

Сослужување со Епископот Будимски г. Лукијан во Лесновската Обител

На 02.07.2022 година, Св. ап. Јуда Јаковов, преп. Пајсиј Вел., св. Јован Шангајски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на Епископот Будимски и администратор Темишварски г. Лукијан, Архиереј при СПЦ, и свештенослужители од Будимската, Темишварската и Брегалничката Епархија, отслужија Света Архиерејска Литургија во Лесновскиот манастир. На крајот од Литургијата

 двајцата Архиереи одржаа содржајни беседи.