На празникот на св. Зосим и Јаков во Манастирот во Тумане

image

На празникот на св. Зосим и Јаков во Манастирот во Тумане - Србија

На 21.08.2022 година, Недела 10-та по Педесетница, св. Спасо Радовишки и празникот на светите Зосим и Јаков Тумански, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, на покана од Неговото Преосвештенство Епископот Браничевски г. Игнатиј, сослужуваше на Светата Архиерејска Литургија, по повод празникот на светите Зосим и Јаков Тумански,  во сослужение на повеќе Архиереи на СПЦ,

во Манастирот во Тумане - Србија.