Осветување на деловните простории на фирмата „Калина Дооел“ с.Оризари

image

Осветување на деловните простории на фирмата „Калина Дооел“ с.Оризари - Кочани

На 08.11.2022 година, кога Светата Православна Црква прави спомен на Светиот Великомаченик Димитриј Солунски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, ги освети деловните простории на фирмата „Калина Дооел“ во с.Оризари - Кочани, во сопственост на господинот Димитар Јорданов од с. Оризари, а по осветувањето го благослови празничниот леб,

му го честита именденот на господинот Димитар Јорданов и му посака благословена и успешна работа.