Празнична вечерна во Лесновскиот Манастир

image

Празнична вечерна во Лесновскиот Манастир

На 20.11.2022 година, во навечерието на празникот Собор на Свети Архангел Михаил, св. Ангел Лерински, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на протосингелот о. Исак и ерејот Серафим, отслужи Празнична Вечерна Богослужба во манастирскиот храм „Св. Архангел Михаил“ при Лесновскиот Манастир, на крајот од вечерната Митрополитот г. Иларион го благослови

петолебието и одржа содржајна беседа.