Велики Петок – Царски часови со Вечерна

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/velikip//

На 02. 04. 2010 година, Велики Петок, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на штипските парохиски свештеници, во Соборниот храм Св. Николај во Штип ги отслужи царските часови, Вечерната, Го симна Телото на Господ Исус Христос од светиот Крст и ја изнесе светата Плаштаница и ја постави во гробот.