Светла Сабота во женскиот манастир Св. Спиридон, метох на Лесново

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/svetlas//

На 10. 04. 2010 година, Светла Сабота, во женскиот манастир Свети Спиридон Чудотворец, метох на Лесновската Обител, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Игуменот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин со братството, отслужи света воскресенска архиерејска литургија.