Недела на Мироносиците во Лесново

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/les//

На 18. 04. 2010 година, Недела трета на Мироносиците, Св. Свешт – мч. Агатопод и мч. Теодул, препод. Марко Трачески, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, отслужи Света Архиерејска Литургија во манастирот Св. Гаврил Лесновски во Лесново, во сослужение на Игуменот на манастирот отец Дамаскин со братството.