Недела на Самарјанката во Лесново

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/samr//

На 02. 05. 2010 година – Недела на Самарјанката (Препод. Јован Ветхопештерник), во манастирот Свети Гаврил Лесновски во Лесново, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Игуменот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин со братството, отслужи света архиерејска литургија.