Групна Венчавка во Виница

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/venc//

На 13. 11. 2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во дворот на храмот Св. Архангел Михаил во Виница, ја изврши Светата Тајна Брак на над 36 возрасни парови. Во своето обраќање, Митрополитот г. Иларион, на брачните парови им ја честита Светата Тајна Брак и Им посака долг живот и преуспевање во верата.