Читање на Евангелието на разни јазици

image

Во Соборниот храм Свети Николај во Штип, на 24. 04. 2011 година, беше отсужена празнична вечерна со читање на Евангелито на разни јазици. Чиноначалствуваше Митрополитот Брегалнички г. Иларион.