Министерката за Култура во посета на Лесновскиот манастир

image

Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион во древниот Лесновски  манастир „Свети Гаврил Лесновски“ во Лесново ја прими во посета Министерката за Култура при Владата на РМ г – ѓа  Елизабета Канческа Милевска.